RMCF0603FT1K24.pdf
| الصورة |
| Series | RMCF | RMCF | RMCF | RMCF | RMCF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 1.24 kOhms | 1.24 kOhms | 1.24 kOhms | 1.24 kOhms | 1.24 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm) | 0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm) | 0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm) | 0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm) | 0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) |