RSF100JB-73-82R.pdf
| الصورة |
| المصنع | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | RSF | RSF | RSF | RSF | RSF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 82 Ohms | 82 Ohms | 82 Ohms | 82 Ohms | 82 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 1W | 1W | 1W | 1W | 1W |
| TemperatureCoefficient | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.177 Dia x 0.453 L (4.50mm x 11.50mm) | 0.177 Dia x 0.453 L (4.50mm x 11.50mm) | 0.177 Dia x 0.453 L (4.50mm x 11.50mm) | 0.177 Dia x 0.453 L (4.50mm x 11.50mm) | 0.177 Dia x 0.453 L (4.50mm x 11.50mm) |