Diodes Incorporated SBR30A50CTFP
رقم الجزء
SBR30A50CTFP
المصنع
Diodes Incorporated
الفئة:
ダイオード - 整流器 - アレイ
الطرد
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
ورقة البيانات
阿拉伯语SBR30A50CTFP.pdf
الوصف
DIODE ARRAY SBR 50V 15A ITO220AB
Product details
1. How to order SBR30A50CTFP on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the SBR30A50CTFP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SBR30A50CTFP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SBR30A50CTFP.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series SBR® SBR® SBR® SBR® SBR®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Super Barrier Super Barrier Super Barrier Super Barrier Super Barrier
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 50 V 50 V 50 V 50 V 50 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 15A 15A 15A 15A 15A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 550 mV @ 15 A 550 mV @ 15 A 550 mV @ 15 A 550 mV @ 15 A 550 mV @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 500 µA @ 50 V 500 µA @ 50 V 500 µA @ 50 V 500 µA @ 50 V 500 µA @ 50 V
OperatingTemperature-Junction -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C