Diodes Incorporated SBR30M40CTFP
رقم الجزء
SBR30M40CTFP
ورقة البيانات
阿拉伯语SBR30M40CTFP.pdf
الوصف
DIODE ARRAY SBR 40V 15A ITO220AB
Product details
1. How to order SBR30M40CTFP on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the SBR30M40CTFP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SBR30M40CTFP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SBR30M40CTFP.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series SBR® SBR® SBR® SBR® SBR®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Super Barrier Super Barrier Super Barrier Super Barrier Super Barrier
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 40 V 40 V 40 V 40 V 40 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 15A 15A 15A 15A 15A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 650 mV @ 15 A 650 mV @ 15 A 650 mV @ 15 A 650 mV @ 15 A 650 mV @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 75 µA @ 40 V 75 µA @ 40 V 75 µA @ 40 V 75 µA @ 40 V 75 µA @ 40 V
OperatingTemperature-Junction -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C