Diodes Incorporated SBRT30A60CTFP
رقم الجزء
SBRT30A60CTFP
ورقة البيانات
阿拉伯语SBRT30A60CTFP.pdf
الوصف
DIODE SBR ARRAY 60V 15A ITO220AB
Product details
1. How to order SBRT30A60CTFP on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the SBRT30A60CTFP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SBRT30A60CTFP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SBRT30A60CTFP.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Super Barrier Super Barrier Super Barrier Super Barrier Super Barrier
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 60 V 60 V 60 V 60 V 60 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 15A 15A 15A 15A 15A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 560 mV @ 15 A 560 mV @ 15 A 560 mV @ 15 A 560 mV @ 15 A 560 mV @ 15 A
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 400 µA @ 60 V 400 µA @ 60 V 400 µA @ 60 V 400 µA @ 60 V 400 µA @ 60 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C