Signal Transformer SC75B-270
رقم الجزء
SC75B-270
المصنع
Signal Transformer
الفئة:
固定インダクタ
الطرد
Nonstandard
ورقة البيانات
阿拉伯语SC75B-270.pdf
الوصف
FIXED IND 27UH 1.85A 120MOHM SMD
Product details
1. How to order SC75B-270 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the SC75B-270 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SC75B-270?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SC75B-270.
7.How to contact us to get technical supports, such as SC75B-270 pin diagram, SC75B-270 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
الصورة SC75B-101 SC75B-120 SC75B-121 SC75B-150 SC75B-151
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SC75B SC75B SC75B SC75B SC75B
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core - - - - -
Inductance 27 µH 27 µH 27 µH 27 µH 27 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 1.85 A 1.85 A 1.85 A 1.85 A 1.85 A
Current-Saturation(Isat) 1.3A 1.3A 1.3A 1.3A 1.3A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz