SCHS2500.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SCHS2500.
| الصورة |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | 2.5 µs | 2.5 µs | 2.5 µs | 2.5 µs | 2.5 µs |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 2500 V | 1 µA @ 2500 V | 1 µA @ 2500 V | 1 µA @ 2500 V | 1 µA @ 2500 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 2500 V | 2500 V | 2500 V | 2500 V | 2500 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A | 2A | 2A | 2A | 2A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 3.45 V @ 3 A | 3.45 V @ 3 A | 3.45 V @ 3 A | 3.45 V @ 3 A | 3.45 V @ 3 A |