SD040SC200A.T.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SD040SC200A.T.
| الصورة |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | 20pF @ 5V, 1MHz | 20pF @ 5V, 1MHz | 20pF @ 5V, 1MHz | 20pF @ 5V, 1MHz | 20pF @ 5V, 1MHz |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 30 µA @ 200 V | 30 µA @ 200 V | 30 µA @ 200 V | 30 µA @ 200 V | 30 µA @ 200 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A (DC) | 1A (DC) | 1A (DC) | 1A (DC) | 1A (DC) |
| Operating Temperature | 200°C (Max) | 200°C (Max) | 200°C (Max) | 200°C (Max) | 200°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 920 mV @ 1 A | 920 mV @ 1 A | 920 mV @ 1 A | 920 mV @ 1 A | 920 mV @ 1 A |