SDT40H100CT.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDT40H100CT.
| الصورة |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 20A | 20A | 20A | 20A | 20A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 700 mV @ 20 A | 700 mV @ 20 A | 700 mV @ 20 A | 700 mV @ 20 A | 700 mV @ 20 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 120 µA @ 100 V | 120 µA @ 100 V | 120 µA @ 100 V | 120 µA @ 100 V | 120 µA @ 100 V |