Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDUR60Q60W.
| الصورة |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | 40 ns | 40 ns | 40 ns | 40 ns | 40 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 25 µA @ 600 V | 25 µA @ 600 V | 25 µA @ 600 V | 25 µA @ 600 V | 25 µA @ 600 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 60A | 60A | 60A | 60A | 60A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2.4 V @ 60 A | 2.4 V @ 60 A | 2.4 V @ 60 A | 2.4 V @ 60 A | 2.4 V @ 60 A |