STMicroelectronics SMA4F18A
رقم الجزء
SMA4F18A
المصنع
STMicroelectronics
الفئة:
TVS - ダイオード
الطرد
DO-221AC, SMA Flat Leads
ورقة البيانات
阿拉伯语SMA4F18A.pdf
الوصف
TVS DIODE 18VWM 39.3VC SMAFLAT
Product details
1. How to order SMA4F18A on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the SMA4F18A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA4F18A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA4F18A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMA4F18A pin diagram, SMA4F18A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series SMA4F, TRANSIL™ SMA4F, TRANSIL™ SMA4F, TRANSIL™ SMA4F, TRANSIL™ SMA4F, TRANSIL™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Breakdown(Min) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 39.3V 39.3V 39.3V 39.3V 39.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 13.7A 13.7A 13.7A 13.7A 13.7A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W