Taiwan Semiconductor Corporation SMCJ40CA
رقم الجزء
SMCJ40CA
المصنع
Taiwan Semiconductor Corporation
الفئة:
TVS - ダイオード
الطرد
DO-214AB, SMC
ورقة البيانات
阿拉伯语SMCJ40CA.pdf
الوصف
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMC
Product details
1. How to order SMCJ40CA on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the SMCJ40CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ40CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ40CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMCJ40CA pin diagram, SMCJ40CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Breakdown(Min) 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 23.3A 23.3A 23.3A 23.3A 23.3A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)