Texas Instruments SN74F109N
رقم الجزء
SN74F109N
المصنع
Texas Instruments
الفئة:
ロジック - フリップフロップ
الطرد
16-PDIP
ورقة البيانات
阿拉伯语SN74F109N.pdf
الوصف
IC FF JK TYPE DUAL 1BIT 16DIP
Product details
1. How to order SN74F109N on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the SN74F109N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SN74F109N?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SN74F109N.
7.How to contact us to get technical supports, such as SN74F109N pin diagram, SN74F109N datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
المصنع Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series 74F 74F 74F 74F 74F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type JK Type JK Type JK Type JK Type JK Type
OutputType Complementary Complementary Complementary Complementary Complementary
NumberofElements 2 2 2 2 2
NumberofBitsperElement 1 1 1 1 1
ClockFrequency 150 MHz 150 MHz 150 MHz 150 MHz 150 MHz
MaxPropagationDelay@VMaxCL 8ns @ 5V, 50pF 8ns @ 5V, 50pF 8ns @ 5V, 50pF 8ns @ 5V, 50pF 8ns @ 5V, 50pF
TriggerType Positive Edge Positive Edge Positive Edge Positive Edge Positive Edge
Current-OutputHighLow 1mA, 20mA 1mA, 20mA 1mA, 20mA 1mA, 20mA 1mA, 20mA
Voltage-Supply 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V
Current-Quiescent(Iq) 17 mA 17 mA 17 mA 17 mA 17 mA
InputCapacitance - - - - -
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA)