Texas Instruments SN74F21D
رقم الجزء
SN74F21D
الفئة:
ロジック - ゲートおよびインバータ
الطرد
14-SOIC
ورقة البيانات
阿拉伯语SN74F21D.pdf
الوصف
IC GATE AND 2CH 4-INP 14SOIC
Product details
1. How to order SN74F21D on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the SN74F21D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SN74F21D?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SN74F21D.
7.How to contact us to get technical supports, such as SN74F21D pin diagram, SN74F21D datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
الصورة SN74F04DR SN74F260N SN74F27DR SN74F27N SN74F21DR
المصنع Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series 74F 74F 74F 74F 74F
ProductStatus Active Active Active Active Active
LogicType AND Gate AND Gate AND Gate AND Gate AND Gate
NumberofCircuits 2 2 2 2 2
NumberofInputs 4 4 4 4 4
Features - - - - -
Voltage-Supply 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V
Current-Quiescent(Max) 4.3 mA 4.3 mA 4.3 mA 4.3 mA 4.3 mA
Current-OutputHighLow 1mA, 20mA 1mA, 20mA 1mA, 20mA 1mA, 20mA 1mA, 20mA
LogicLevel-Low 0.8V 0.8V 0.8V 0.8V 0.8V
LogicLevel-High 2V 2V 2V 2V 2V
MaxPropagationDelay@VMaxCL 5.1ns @ 5V, 50pF 5.1ns @ 5V, 50pF 5.1ns @ 5V, 50pF 5.1ns @ 5V, 50pF 5.1ns @ 5V, 50pF
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C