Texas Instruments SN74F86DRG4
رقم الجزء
SN74F86DRG4
الفئة:
ロジック - ゲートおよびインバータ
الطرد
14-SOIC
ورقة البيانات
阿拉伯语SN74F86DRG4.pdf
الوصف
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14SOIC
Product details
1. How to order SN74F86DRG4 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the SN74F86DRG4 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SN74F86DRG4?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SN74F86DRG4.
المصنع Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 74F 74F 74F 74F 74F
NumberofCircuits 4 4 4 4 4
NumberofInputs 2 2 2 2 2
Features - - - - -
Voltage-Supply 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V
Current-Quiescent(Max) - - - - -
Current-OutputHighLow 1mA, 20mA 1mA, 20mA 1mA, 20mA 1mA, 20mA 1mA, 20mA
LogicLevel-Low 0.8V 0.8V 0.8V 0.8V 0.8V
LogicLevel-High 2V 2V 2V 2V 2V
MaxPropagationDelay@VMaxCL 7ns @ 5V, 50pF 7ns @ 5V, 50pF 7ns @ 5V, 50pF 7ns @ 5V, 50pF 7ns @ 5V, 50pF
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C