SOMC16032K00FEA.pdf
| الصورة |
| المصنع | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Package/Case | 16-SOIC (0.220, 5.59mm Width) | 16-SOIC (0.220, 5.59mm Width) | 16-SOIC (0.220, 5.59mm Width) | 16-SOIC (0.220, 5.59mm Width) | 16-SOIC (0.220, 5.59mm Width) |
| Series | SOMC | SOMC | SOMC | SOMC | SOMC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| CircuitType | Isolated | Isolated | Isolated | Isolated | Isolated |
| Resistance(Ohms) | 2k | 2k | 2k | 2k | 2k |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| NumberofResistors | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| ResistorMatchingRatio | - | - | - | - | - |
| Resistor-Ratio-Drift | - | - | - | - | - |
| NumberofPins | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| PowerPerElement | 160mW | 160mW | 160mW | 160mW | 160mW |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Applications | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm) | 0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm) | 0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm) | 0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm) | 0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm) |