TRF250-145T-B-0.5.pdf
| الصورة |
| المصنع | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. | Littelfuse Inc. |
| Package/Case | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc |
| Packaging | Bag | Bag | Bag | Bag | Bag |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric |
| Voltage-Max | 60V (250V Int) | 60V (250V Int) | 60V (250V Int) | 60V (250V Int) | 60V (250V Int) |
| Current-Max | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 145 mA | 145 mA | 145 mA | 145 mA | 145 mA |
| Current-Trip(It) | 290 mA | 290 mA | 290 mA | 290 mA | 290 mA |
| TimetoTrip | 2.5 s | 2.5 s | 2.5 s | 2.5 s | 2.5 s |
| Resistance-Initial(Ri)(Min) | 5.4 Ohms | 5.4 Ohms | 5.4 Ohms | 5.4 Ohms | 5.4 Ohms |
| Resistance-PostTrip(R1)(Max) | 14 Ohms | 14 Ohms | 14 Ohms | 14 Ohms | 14 Ohms |
| Resistance-25°C(Typ) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.256 L x 0.181 W (6.50mm x 4.60mm) | 0.256 L x 0.181 W (6.50mm x 4.60mm) | 0.256 L x 0.181 W (6.50mm x 4.60mm) | 0.256 L x 0.181 W (6.50mm x 4.60mm) | 0.256 L x 0.181 W (6.50mm x 4.60mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) |