UG18ACTHE3/45.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UG18ACTHE3/45.
| الصورة |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| DiodeType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 18A | 18A | 18A | 18A | 18A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 1.1 V @ 9 A | 1.1 V @ 9 A | 1.1 V @ 9 A | 1.1 V @ 9 A | 1.1 V @ 9 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | 30 ns | 30 ns | 30 ns | 30 ns | 30 ns |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 10 µA @ 50 V | 10 µA @ 50 V | 10 µA @ 50 V | 10 µA @ 50 V | 10 µA @ 50 V |