Vishay General Semiconductor - Diodes Division VB20100C-E3/8W
رقم الجزء
VB20100C-E3/8W
المصنع
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
الفئة:
ダイオード - 整流器 - アレイ
الطرد
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
ورقة البيانات
阿拉伯语VB20100C-E3/8W.pdf
الوصف
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263
Product details
1. How to order VB20100C-E3/8W on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the VB20100C-E3/8W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VB20100C-E3/8W?
Series TMBS® TMBS® TMBS® TMBS® TMBS®
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 10A 10A 10A 10A 10A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 790 mV @ 10 A 790 mV @ 10 A 790 mV @ 10 A 790 mV @ 10 A 790 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 800 µA @ 100 V 800 µA @ 100 V 800 µA @ 100 V 800 µA @ 100 V 800 µA @ 100 V
OperatingTemperature-Junction -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C