VI20150S-E3/4W.pdf
| الصورة |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | TMBS® | TMBS® | TMBS® | TMBS® | TMBS® |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 250 µA @ 150 V | 250 µA @ 150 V | 250 µA @ 150 V | 250 µA @ 150 V | 250 µA @ 150 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 20A | 20A | 20A | 20A | 20A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.43 V @ 20 A | 1.43 V @ 20 A | 1.43 V @ 20 A | 1.43 V @ 20 A | 1.43 V @ 20 A |