VR37000004704JA100.pdf
| الصورة |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | VR37 | VR37 | VR37 | VR37 | VR37 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 4.7 MOhms | 4.7 MOhms | 4.7 MOhms | 4.7 MOhms | 4.7 MOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.157 Dia x 0.354 L (4.00mm x 9.00mm) | 0.157 Dia x 0.354 L (4.00mm x 9.00mm) | 0.157 Dia x 0.354 L (4.00mm x 9.00mm) | 0.157 Dia x 0.354 L (4.00mm x 9.00mm) | 0.157 Dia x 0.354 L (4.00mm x 9.00mm) |