Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-10CTQ150S-M3
رقم الجزء
VS-10CTQ150S-M3
المصنع
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
الفئة:
ダイオード - 整流器 - アレイ
الطرد
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
ورقة البيانات
阿拉伯语VS-10CTQ150S-M3.pdf
الوصف
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO263
Product details
1. How to order VS-10CTQ150S-M3 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the VS-10CTQ150S-M3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VS-10CTQ150S-M3?
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 5A 5A 5A 5A 5A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 930 mV @ 5 A 930 mV @ 5 A 930 mV @ 5 A 930 mV @ 5 A 930 mV @ 5 A
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 50 µA @ 150 V 50 µA @ 150 V 50 µA @ 150 V 50 µA @ 150 V 50 µA @ 150 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C