VS-12CTQ045STRL-M3.pdf
| الصورة |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 45 V | 45 V | 45 V | 45 V | 45 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 6A | 6A | 6A | 6A | 6A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 600 mV @ 6 A | 600 mV @ 6 A | 600 mV @ 6 A | 600 mV @ 6 A | 600 mV @ 6 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 800 µA @ 45 V | 800 µA @ 45 V | 800 µA @ 45 V | 800 µA @ 45 V | 800 µA @ 45 V |