VS-16CTQ100STRLHM3.pdf
| الصورة |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 8A | 8A | 8A | 8A | 8A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 720 mV @ 8 A | 720 mV @ 8 A | 720 mV @ 8 A | 720 mV @ 8 A | 720 mV @ 8 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 550 µA @ 100 V | 550 µA @ 100 V | 550 µA @ 100 V | 550 µA @ 100 V | 550 µA @ 100 V |