Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-30CPQ090GPBF
رقم الجزء
VS-30CPQ090GPBF
المصنع
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
الفئة:
ダイオード - 整流器 - アレイ
الطرد
TO-247-3
ورقة البيانات
阿拉伯语VS-30CPQ090GPBF.pdf
الوصف
DIODE ARRAY SCHOTTKY 90V TO247AC
Product details
1. How to order VS-30CPQ090GPBF on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the VS-30CPQ090GPBF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VS-30CPQ090GPBF?
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 90 V 90 V 90 V 90 V 90 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 30A 30A 30A 30A 30A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 1.05 V @ 30 A 1.05 V @ 30 A 1.05 V @ 30 A 1.05 V @ 30 A 1.05 V @ 30 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 280 µA @ 90 V 280 µA @ 90 V 280 µA @ 90 V 280 µA @ 90 V 280 µA @ 90 V
OperatingTemperature-Junction 175°C (Max) 175°C (Max) 175°C (Max) 175°C (Max) 175°C (Max)