Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-48CTQ060-M3
رقم الجزء
VS-48CTQ060-M3
المصنع
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
الفئة:
ダイオード - 整流器 - アレイ
الطرد
TO-220-3
ورقة البيانات
阿拉伯语VS-48CTQ060-M3.pdf
الوصف
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220AB
Product details
1. How to order VS-48CTQ060-M3 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the VS-48CTQ060-M3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VS-48CTQ060-M3?
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 60 V 60 V 60 V 60 V 60 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 20A 20A 20A 20A 20A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 830 mV @ 40 A 830 mV @ 40 A 830 mV @ 40 A 830 mV @ 40 A 830 mV @ 40 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 2 mA @ 60 V 2 mA @ 60 V 2 mA @ 60 V 2 mA @ 60 V 2 mA @ 60 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C