W1A23A150KAT2A.pdf
| الصورة |
| المصنع | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | IPC | IPC | IPC | IPC | IPC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 15pF | 15pF | 15pF | 15pF | 15pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V |
| DielectricMaterial | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| NumberofCapacitors | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| CircuitType | Isolated | Isolated | Isolated | Isolated | Isolated |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.054 L x 0.039 W (1.37mm x 1.00mm) | 0.054 L x 0.039 W (1.37mm x 1.00mm) | 0.054 L x 0.039 W (1.37mm x 1.00mm) | 0.054 L x 0.039 W (1.37mm x 1.00mm) | 0.054 L x 0.039 W (1.37mm x 1.00mm) |