WNE10RFET.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WNE10RFET.
| الصورة |
| المصنع | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | WN | WN | WN | WN | WN |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 5W | 5W | 5W | 5W | 5W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Features | Non-Inductive | Non-Inductive | Non-Inductive | Non-Inductive | Non-Inductive |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.295 Dia x 0.787 L (7.50mm x 20.00mm) | 0.295 Dia x 0.787 L (7.50mm x 20.00mm) | 0.295 Dia x 0.787 L (7.50mm x 20.00mm) | 0.295 Dia x 0.787 L (7.50mm x 20.00mm) | 0.295 Dia x 0.787 L (7.50mm x 20.00mm) |