ZXT11N20DFTC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ZXT11N20DFTC.
| الصورة |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| TransistorType | NPN | NPN | NPN | NPN | NPN |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 2.5 A | 2.5 A | 2.5 A | 2.5 A | 2.5 A |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V |
| VceSaturation(Max)@IbIc | 130mV @ 250mA, 2.5A | 130mV @ 250mA, 2.5A | 130mV @ 250mA, 2.5A | 130mV @ 250mA, 2.5A | 130mV @ 250mA, 2.5A |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 100nA | 100nA | 100nA | 100nA | 100nA |
| DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce | 300 @ 100mA, 2V | 300 @ 100mA, 2V | 300 @ 100mA, 2V | 300 @ 100mA, 2V | 300 @ 100mA, 2V |
| Power-Max | 625 mW | 625 mW | 625 mW | 625 mW | 625 mW |
| Frequency-Transition | 160MHz | 160MHz | 160MHz | 160MHz | 160MHz |