ZXTP25060BFHTA.pdf
| الصورة |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| TransistorType | PNP | PNP | PNP | PNP | PNP |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| VceSaturation(Max)@IbIc | 235mV @ 300mA, 3A | 235mV @ 300mA, 3A | 235mV @ 300mA, 3A | 235mV @ 300mA, 3A | 235mV @ 300mA, 3A |
| DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce | 100 @ 10mA, 2V | 100 @ 10mA, 2V | 100 @ 10mA, 2V | 100 @ 10mA, 2V | 100 @ 10mA, 2V |
| Power-Max | 1.25 W | 1.25 W | 1.25 W | 1.25 W | 1.25 W |
| Frequency-Transition | 250MHz | 250MHz | 250MHz | 250MHz | 250MHz |