15KPE36A.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 15KPE36A.
| الصورة |
| رقم الجزء | 15KPE33A | 15KPE36A | 15KPE33CA | 15KPE40A | 15KPE51A |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | 15KPE | 15KPE | 15KPE | 15KPE | 15KPE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 40V | 40V | 40V | 40V | 40V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 59.8V | 59.8V | 59.8V | 59.8V | 59.8V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 252.5A | 252.5A | 252.5A | 252.5A | 252.5A |
| Power-PeakPulse | 15000W (15kW) | 15000W (15kW) | 15000W (15kW) | 15000W (15kW) | 15000W (15kW) |