ALA8DA361DE500.pdf
| الصورة |
| رقم الجزء | ALA8DA431DF500 | ALA8DA301CF500 | ALA8DA361DC450 | ALA8DF431CF450 | ALA8DA361DE500 |
| المصنع | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | ALA8D | ALA8D | ALA8D | ALA8D | ALA8D |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 360 µF | 360 µF | 360 µF | 360 µF | 360 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 577mOhm @ 100Hz | 577mOhm @ 100Hz | 577mOhm @ 100Hz | 577mOhm @ 100Hz | 577mOhm @ 100Hz |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| RippleCurrent@LowFrequency | 2.21 A @ 100 Hz | 2.21 A @ 100 Hz | 2.21 A @ 100 Hz | 2.21 A @ 100 Hz | 2.21 A @ 100 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 4.59 A @ 10 kHz | 4.59 A @ 10 kHz | 4.59 A @ 10 kHz | 4.59 A @ 10 kHz | 4.59 A @ 10 kHz |
| Impedance | 234.6 mOhms | 234.6 mOhms | 234.6 mOhms | 234.6 mOhms | 234.6 mOhms |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) |