CTDO1608CF-473.pdf
| الصورة |
| رقم الجزء | CTDO1608CF-334 | CTDO1608CF-152 | CTDO1608CF-473 | CTDO1608CF-223 | CTDO1608CF-224 |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 47 µH | 47 µH | 47 µH | 47 µH | 47 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 500 mA | 500 mA | 500 mA | 500 mA | 500 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 640mOhm | 640mOhm | 640mOhm | 640mOhm | 640mOhm |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 14MHz | 14MHz | 14MHz | 14MHz | 14MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |