ECS-40-20-4XDN.pdf
| الصورة |
| رقم الجزء | ECS-80-18-4XDN | ECS-40-20-4XDN | ECS-160-20-4XDN | ECS-184-20-4XDN | ECS-35-17-4XDN |
| المصنع | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. | ECS Inc. |
| Package/Case | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US | HC-49/US |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 4 MHz | 4 MHz | 4 MHz | 4 MHz | 4 MHz |
| FrequencyStability | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm |
| FrequencyTolerance | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| LoadCapacitance | 20pF | 20pF | 20pF | 20pF | 20pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 150 Ohms | 150 Ohms | 150 Ohms | 150 Ohms | 150 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) | 0.447 L x 0.183 W (11.35mm x 4.65mm) |