ELC-18B3R9L.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ELC-18B3R9L.
| الصورة |
| رقم الجزء | ELC-18B330L | ELC-18B331L | ELC-18B3R3L | ELC-18B3R9L | ELC-18B4R7L |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 18B | 18B | 18B | 18B | 18B |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 3.9 µH | 3.9 µH | 3.9 µH | 3.9 µH | 3.9 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 8 A | 8 A | 8 A | 8 A | 8 A |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 11mOhm | 11mOhm | 11mOhm | 11mOhm | 11mOhm |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 10 kHz | 10 kHz | 10 kHz | 10 kHz | 10 kHz |