Panasonic Electronic Components ERA-3AEB301V
رقم الجزء
ERA-3AEB301V
المصنع
Panasonic Electronic Components
الفئة:
チップ抵抗器 - 表面実装
الطرد
0603 (1608 Metric)
ورقة البيانات
阿拉伯语ERA-3AEB301V.pdf
الوصف
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/10W 0603
Product details
1. How to order ERA-3AEB301V on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the ERA-3AEB301V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERA-3AEB301V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERA-3AEB301V.
الصورة ERA-3AED4992V ERA-3AEB751V ERA-3AEB163V ERA-3AEB301V ERA-3AEB682V
Series ERA-3A ERA-3A ERA-3A ERA-3A ERA-3A
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 300 Ohms 300 Ohms 300 Ohms 300 Ohms 300 Ohms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm)