Panasonic Electronic Components ERJ-PB3D2000V
رقم الجزء
ERJ-PB3D2000V
المصنع
Panasonic Electronic Components
الفئة:
チップ抵抗器 - 表面実装
الطرد
0603 (1608 Metric)
ورقة البيانات
阿拉伯语ERJ-PB3D2000V.pdf
الوصف
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/5W 0603
Product details
1. How to order ERJ-PB3D2000V on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the ERJ-PB3D2000V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERJ-PB3D2000V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERJ-PB3D2000V.
الصورة ERJ-PB3D3300V ERJ-PB3D3302V ERJ-PB3D2000V ERJ-PB3D1001V ERJ-PB3D1501V
Series ERJ-PB3 ERJ-PB3 ERJ-PB3 ERJ-PB3 ERJ-PB3
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 200 Ohms 200 Ohms 200 Ohms 200 Ohms 200 Ohms
Tolerance ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Power(Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm)