GSID100A120T2C1A.pdf
| الصورة |
| المصنع | SemiQ | SemiQ | SemiQ | SemiQ | SemiQ |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | Amp+™ | Amp+™ | Amp+™ | Amp+™ | Amp+™ |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| IGBTType | - | - | - | - | - |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V | 1200 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 200 A | 200 A | 200 A | 200 A | 200 A |
| Power-Max | 800 W | 800 W | 800 W | 800 W | 800 W |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2.1V @ 15V, 100A | 2.1V @ 15V, 100A | 2.1V @ 15V, 100A | 2.1V @ 15V, 100A | 2.1V @ 15V, 100A |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 1 mA | 1 mA | 1 mA | 1 mA | 1 mA |
| InputCapacitance(Cies)@Vce | 13.7 nF @ 25 V | 13.7 nF @ 25 V | 13.7 nF @ 25 V | 13.7 nF @ 25 V | 13.7 nF @ 25 V |