LA03P054S05.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LA03P054S05.
| الصورة |
| رقم الجزء | LA03P021S05 | LA03P035S05 | LA03P054S05 | LA03P085S05 |
| المصنع | Tamura | Tamura | Tamura | Tamura |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | LA03P | LA03P | LA03P | LA03P |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active |
| ForMeasuring | AC/DC | AC/DC | AC/DC | AC/DC |
| Current-Sensing | 54A | 54A | 54A | 54A |
| NumberofChannels | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Sensitivity | 40mV/A | 40mV/A | 40mV/A | 40mV/A |
| Frequency | DC ~ 300kHz | DC ~ 300kHz | DC ~ 300kHz | DC ~ 300kHz |
| Linearity | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Accuracy | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% |
| Voltage-Supply | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V |
| ResponseTime | 1µs | 1µs | 1µs | 1µs |
| Current-Supply(Max) | 11mA | 11mA | 11mA | 11mA |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 110°C | -40°C ~ 110°C | -40°C ~ 110°C | -40°C ~ 110°C |