Ohmite MC102821006DE
رقم الجزء
MC102821006DE
المصنع
Ohmite
الفئة:
チップ抵抗器 - 表面実装
الطرد
Nonstandard
ورقة البيانات
阿拉伯语MC102821006DE.pdf
الوصف
RES 100M OHM 20% 1.5W
Product details
1. How to order MC102821006DE on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the MC102821006DE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MC102821006DE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MC102821006DE.
الصورة MC102821004D MC102822004FE MC102821006DE MC101821006F MC101821503J
المصنع Ohmite Ohmite Ohmite Ohmite Ohmite
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MC MC MC MC MC
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 100 MOhms 100 MOhms 100 MOhms 100 MOhms 100 MOhms
Tolerance ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Power(Watts) 1.5W 1.5W 1.5W 1.5W 1.5W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 180°C -55°C ~ 180°C -55°C ~ 180°C -55°C ~ 180°C -55°C ~ 180°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.500 L x 0.250 W (12.70mm x 6.35mm) 0.500 L x 0.250 W (12.70mm x 6.35mm) 0.500 L x 0.250 W (12.70mm x 6.35mm) 0.500 L x 0.250 W (12.70mm x 6.35mm) 0.500 L x 0.250 W (12.70mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max) 0.142 (3.60mm) 0.142 (3.60mm) 0.142 (3.60mm) 0.142 (3.60mm) 0.142 (3.60mm)