Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MCW0612MC1501FP100
رقم الجزء
MCW0612MC1501FP100
المصنع
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
الفئة:
チップ抵抗器 - 表面実装
الطرد
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
ورقة البيانات
阿拉伯语MCW0612MC1501FP100.pdf
الوصف
RES SMD 1.5K OHM 1/2W 1206 WIDE
Product details
1. How to order MCW0612MC1501FP100 on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the MCW0612MC1501FP100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCW0612MC1501FP100?
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 1.5 kOhms 1.5 kOhms 1.5 kOhms 1.5 kOhms 1.5 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.063 L x 0.122 W (1.60mm x 3.10mm) 0.063 L x 0.122 W (1.60mm x 3.10mm) 0.063 L x 0.122 W (1.60mm x 3.10mm) 0.063 L x 0.122 W (1.60mm x 3.10mm) 0.063 L x 0.122 W (1.60mm x 3.10mm)
Height-Seated(Max) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm)