NFA31CC221S1E4D.pdf
| الصورة |
| Series | EMIFIL®, NFA31 | EMIFIL®, NFA31 | EMIFIL®, NFA31 | EMIFIL®, NFA31 | EMIFIL®, NFA31 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 220pF | 220pF | 220pF | 220pF | 220pF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V |
| DielectricMaterial | - | - | - | - | - |
| NumberofCapacitors | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| CircuitType | Bussed | Bussed | Bussed | Bussed | Bussed |
| TemperatureCoefficient | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |