PFRT.012.250.B.pdf
| الصورة |
| رقم الجزء | PFRT.012.250 | PFRT.012.250.U | PFRT.012.250.B | PFRT.008.250.U | PFRT.011.250.U |
| المصنع | SCHURTER Inc. | SCHURTER Inc. | SCHURTER Inc. | SCHURTER Inc. | SCHURTER Inc. |
| Package/Case | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PFRT | PFRT | PFRT | PFRT | PFRT |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric |
| Voltage-Max | 60V (250V Int) | 60V (250V Int) | 60V (250V Int) | 60V (250V Int) | 60V (250V Int) |
| Current-Max | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 120 mA | 120 mA | 120 mA | 120 mA | 120 mA |
| Current-Trip(It) | - | - | - | - | - |
| TimetoTrip | - | - | - | - | - |
| Resistance-Initial(Ri)(Min) | 6 Ohms | 6 Ohms | 6 Ohms | 6 Ohms | 6 Ohms |
| Resistance-PostTrip(R1)(Max) | 16 Ohms | 16 Ohms | 16 Ohms | 16 Ohms | 16 Ohms |
| Resistance-25°C(Typ) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -45°C ~ 85°C | -45°C ~ 85°C | -45°C ~ 85°C | -45°C ~ 85°C | -45°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm) | 0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm) | 0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm) | 0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm) | 0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) |