SCRH5D18-4R1.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SCRH5D18-4R1.
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | - | - | - | - | - |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 4.1 µH | 4.1 µH | 4.1 µH | 4.1 µH | 4.1 µH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| CurrentRating(Amps) | 1.95 A | 1.95 A | 1.95 A | 1.95 A | 1.95 A |
| Current-Saturation(Isat) | 1.95A | 1.95A | 1.95A | 1.95A | 1.95A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 57mOhm Max | 57mOhm Max | 57mOhm Max | 57mOhm Max | 57mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 10 kHz | 10 kHz | 10 kHz | 10 kHz | 10 kHz |