Bourns Inc. SRP0612-1R0K
رقم الجزء
SRP0612-1R0K
المصنع
Bourns Inc.
الفئة:
固定インダクタ
الطرد
Nonstandard
ورقة البيانات
阿拉伯语SRP0612-1R0K.pdf
الوصف
FIXED IND 1UH 6.2A 27.5 MOHM SMD
Product details
1. How to order SRP0612-1R0K on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the SRP0612-1R0K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRP0612-1R0K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRP0612-1R0K.
الصورة SRP0612-R68K SRP0612-100K SRP0612-1R0K SRP0612-1R5K SRP0612-R47K
المصنع Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series SRP0612 SRP0612 SRP0612 SRP0612 SRP0612
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Metal Metal Metal Metal Metal
Inductance 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH 1 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 6.2 A 6.2 A 6.2 A 6.2 A 6.2 A
Current-Saturation(Isat) 12A 12A 12A 12A 12A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 27.5mOhm Max 27.5mOhm Max 27.5mOhm Max 27.5mOhm Max 27.5mOhm Max
Q@Freq 54 @ 7.96MHz 54 @ 7.96MHz 54 @ 7.96MHz 54 @ 7.96MHz 54 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant 42MHz 42MHz 42MHz 42MHz 42MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz