STMicroelectronics SMA4F40A
رقم الجزء
SMA4F40A
المصنع
STMicroelectronics
الفئة:
TVS - ダイオード
الطرد
DO-221AC, SMA Flat Leads
ورقة البيانات
SMA4F40A.pdf
الوصف
TVS DIODE 40VWM 84VC SMAFLAT
Product details
1. How to order SMA4F40A on مجموعة فودونغ كوميونيكيشن (شنزين) شركة مساهمة محدودة?
3. Are the SMA4F40A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA4F40A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA4F40A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMA4F40A pin diagram, SMA4F40A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
الصورة SMA4F48A SMA4F64A SMA4F58A SMA4F40A SMA4F36A
Series SMA4FxxA SMA4FxxA SMA4FxxA SMA4FxxA SMA4FxxA
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 40V (Max) 40V (Max) 40V (Max) 40V (Max) 40V (Max)
Voltage-Breakdown(Min) 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 84V 84V 84V 84V 84V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 27A (8/20µs) 27A (8/20µs) 27A (8/20µs) 27A (8/20µs) 27A (8/20µs)
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W